Gabinet stomatologiczny – Zabiegi

WYBIELANIE

Chcesz mieć śnieżnobiały uśmiech? Zapraszamy do naszego gabinetu. Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie pod opieką lekarza stomatologa i higienistek daje bezpieczeństwo i gwarancję efektu. Jest to możliwe tylko w gabinecie, gdzie wybielanie poprzedzone jest diagnozą, profesjonalnym czyszczeniem zębów oraz właściwym przygotowaniem. Oferujemy metody wybielania wewnątrzkomorowego, nakładkowego (tzw. Nocnego), przy użyciu systemu Beyond oraz wybielania laserowego światłem led.

Pamiętaj! Żeby wybielone profesjonalnie pozostają białe przez długi czas. Okres ten wydłużają regularne, profilaktyczne wizyty w gabinecie stomatologicznym, oraz właściwa higiena jamy ustnej.

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

Chirurgia stomatologiczna jest działem stomatologii, który obejmuje zarówno leczenie operacyjne jamy ustnej jak i tzw. okolic przyległych. Do najczęstszych zabiegów należą usuwanie zębów, w tym zębów mądrości, jednakże chirurdzy stomatologiczni wykonują też bardziej skomplikowane zadania.

Do odmierzenia odpowiedniej ilości cukru w porannej kawie potrzebna jest precyzja i opanowanie, w czym Dr Dyner bez wątpienia jest prawdziwym mistrzem:)

IMPLANTOLOGIA

Leczenie implantologiczne jest przysłowiową "ostatnią deską ratunku", dla tych pacjentów, którym nie udało się uratować zęba w leczeniu endodontycznym albo został on w inny sposób utracony. Dzięki niewielkiej śrubce wkręconej do kości możemy sobie pozwolić na zupełnie nowy, wyglądający naturalnie ząb na lata.

Podstawowym materiałem, z którego wykonywane są implanty stomatologiczne jest tytan charakteryzujący się specyficznym składem, dzięki czemu nie jest interpretowany przez ludzki organizm  jako ciało obce. Dr Dyner uczestniczyła w wielu kursach o implantologii, dzięki czemu każda jej praca jest perfekcyjnie zrobiona i z mistrzowską dokładnością wykończona.

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem zębów zainfekowanych próchnicą. Dla większego komfortu pacjentów stosujemy wypełnienia odzwierciedlające naturalną, w jak najszerszym zakresie zgodną z oryginałem kolorystykę zęba.

Stosowane przez nas materiały są polecane przez renomowane, specjalistyczne środowisko stomatologiczne, jak również przez uznane autorytety. Dr Dyner wie co to prestiż.

PROTETYKA

Protetyka to dziedzina między medycyną a techniką. Zajmuje się odtwarzaniem braków w tkankach za pomocą sztucznych materiałów. W zakresie prac protetycznych oferujemy pełen zakres usług wysokiej jakości: korony, wkłady koronowo-korzeniowe, mosty, inlay'e, onlay'e, licówki, protezy akrylowe, szkieletowe, protetyka na implantach. Jeśli zależy ci na nowym uśmiechu bez niepotrzebnego bólu skontaktuj się z zespołem Dr Dyner.

PERIODONTOLOGIA

Periodontologia to dział nauki o przyzębiu, tyczy się zespołu tkankowego, współdziałającego ze sobą w prawidłowym utrzymaniu łączności miedzy pojedynczymi zębami a kością żuchwy lub szczęki. Przyzębie umożliwia prawidłowe żucie pokarmów i zachowanie estetycznego wyglądu. Zasadniczą funkcją tkanek przyzębia jest mocowanie zębów do kości, jak również odpowiadają one za integralność powierzchni błony śluzowej. Choroby przyzębia to bardzo częsta przypadłość, jednakże zespół Dr Dyner z wielką chęcią pomoże i w tym przypadku.

PEDODONCJA

Pedodoncja jest działem medycyny stomatologicznej odpowiedzialnym za leczenie dzieci. Jako profesjonaliści, szczególną wagę przykładamy do komfortu małych pacjentów, skupiając się w dużej mierze na oswajaniu dziecięcych lęków. Leczymy dzieci w każdym wieku, do każdego pacjenta podchodząc indywidualnie i z wyrozumiałością. Najpopularniejszymi zabiegami jest leczenie zachowawcze, zarówno zębów stałych jak i mlecznych.

Zabiegi są bezbolesne dzięki nowoczesnemu systemowi The Wand Plus. Istnieje możliwość znieczulenia z wykorzystaniem narkozy. Dla każdego dzielnego pacjenta Dr Dyner przygotowała małą niespodziankę, nie taki dentysta straszny jak go malują.

ENDODONCJA

Często się zdarza, że jedyną opcją pozwalającą na uratowanie chorego zęba jest technika leczenia kanałowego. Nikt chyba nie chce pozbywać się swoich zębów. Po zastosowaniu znieczulenia The Wand Plus zabieg jest praktycznie bezbolesny. Zabieg ten polega na usunięciu miazgi zęba, zdezynfekowaniu kanału i wypełnieniu go materiałem obojętnym. W naszym gabinecie zabieg wykonywany jest pod specjalnym mikroskopem z użyciem systemu Obtura. Zazwyczaj sam zabieg leczenia kanałowego ogranicza się do jednej wizyty, a nowoczesna technologia pozwala skrócić czas zabiegu do niezbędnego minimum. W trakcie leczenia robimy trzy kontrolne zdjęcia rentgenowskie.

LAKOWANIE

Lakowanie wykonywane jest by zapobiec rozwojowi próchnicy dzięki wypełnieniu bruzd zębów trzonowych i przedtrzonowych. Cały zabieg składa się z dwóch etapów. Pierwszy polega na oczyszczeniu zębów pastą za pomocą wiertła-szczoteczki. Następnie bruzdy i szczeliny zębów wypełniane są płynnym materiałem utwardzanym za pomocą światła.

Zabieg pomaga skutecznie zapobiec próchnicy, która najczęściej rozpoczyna się od bruzd i zagłębień w zębie. Dodatkowo po wykonaniu lakowania, podczas następnych wizyt kontrolnych lekarz sprawdzi szczelność laku.

FLUORKOWANIE

Profilaktyka fluorkowa to krótki i niedrogi zabieg, stosowany do ochrony zębów przed rozwojem próchnicy i namnażaniem się bakterii. Zabieg wzmacnia szkliwo, pomaga zlikwidować mikroubytki i cofnąć zmiany w zębie, które powstały w wyniku utraty minerałów. Zbieg fluoryzacji zębów wykonywany jest przy użyciu preparatów mających odpowiednie stężenie fluoru. W naszym gabinecie wykorzystujemy żel aminofluorkowy. Oczywiście oprócz profesjonalnie wykonanego zabiegu w gabinecie, profilaktykę fluorkową można również wykonywać samemu w domu.

ORTODONCJA

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się korygowaniem nieprawidłowego ustawienia zębów i szczęk. Zęby skrzywione oraz zęby, które nie pasują do siebie są trudniejsze w czyszczeniu, narażone na utratę wskutek próchnicy zębów i chorób przyzębi, jak również dodatkowo obciążają mięśnie żwacze, co może być przyczyną bólów głowy, zespołu SSŻ a także bólów szyi, barków i pleców. Skrzywione lub znajdujące się w niewłaściwym miejscu żeby mogą mieć również niekorzystny wpływ na wygląd.