Medycyna Estetyczna

Medycyna etetyczna to dział medycyny, którego wybrane zabiegi są dostępne w Galerii Uśmiechu. Zajmujemy się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych poprzez działania zapobiegawcze, zorientowane w dużej mierze na profilaktykę starzenia się skóry, w kolejnym etapie natomiast rekonstrukcyjne, mające odtworzyć stan sprzed tego procesu. Medycyna estetyczna obejmuje procedury, których stosowanie jest prawnie dopuszczalne wyłącznie przez lekarzy posiadających prawo wykonywania zawodu. W naszym gabinecie zabiegi z medycyny estetycznej wykonuje Dr Agnieszka Markowska-Dyner, która posiada wszelkie potrzebne w tym obszarze kompetencje, wiedzę
i umiejętności, poparte dyplomem ukończenia Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Warszawie.

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK ORAZ UST KWASEM HIALURONOWYM

Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny. Jest bowiem podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Wraz z wiekiem jego ilość niestety stopniowo się zmniejsza. Skóra ulega wówczas wysuszeniu, zaczyna wiotczeć. W tym czasie zaczynają również pojawiać się pierwsze zmarszczki. Preparaty, które zawierają kwas hialuronowy skutecznie uzupełniają jego niedobór - nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym. Oznacza to mniejsze ryzyko wystąpienia objawów alergii. Godzinę przed zabiegiem miejsca, w które chcemy podać preparat smarujemy kremem, który w swoim składzie zawiera środek znieczulający. Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze.
Po 9-12 miesiącach zabieg należy powtórzyć.

ZABIEGI Z WYKORZYSTANIEM TOKSYNY BOTULINOWEJ (BOTOXU)

Toksyna botulinowa (botox) to bardzo silnie działająca naturalna toksyna, która blokuje połączenia między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli tzw. synapsy nerwowo - mięśniowe. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia. Zabiegi są przeznaczone i równie skuteczne zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Do likwidacji zmarszczek mimicznych stosuje się bardzo małe stężenia toksyny, które nie mają wpływu na inne elementy układu nerwowego poza okolicą w której podano zastrzyk. Zabieg jest prawie bezbolesny. Jest często porównywany z ugryzieniem przez mrówkę lub komara. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Ze względu na komfort pacjenta czasami stosuje się znieczulenie kremem (np. EMLA) na około 1 godzinę przed zabiegiem.

Efekt działania pojawia się po około 7 dniach i utrzymuje przez ok. 4-6 miesięcy. Po tym czasie zabieg powinno się powtórzyć. Wskazania do zabiegu to przede wszystkim: zmarszczki mimiczne głównie w górnej części twarzy, zmarszczki wokół oczu (tzw. „kurze łapki”), zmarszczki poprzeczne na czole, pomiędzy brwiami („lwia zmarszczka”), zmarszczki dolnej części twarzy – „bruzdy marionetki”, na szyi, brodzie.

ZABIEGI OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

Osocze bogatopłytkowe (PRP), to zabieg przeznaczony dla osób wymagających, które cenią produkty pochodzenia naturalnego. PRP to autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego otrzymywany z własnej krwi. Aktywne trombocyty zawarte w osoczu wydzielają ważne dla regeneracji komórek skóry czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.

Co otrzymuje skóra po takim zabiegu? Na pewno młodość i witalność, odpowiednią gęstość i napięcie, poprawę kolorytu i faktury a także kompleksową regenerację i prawidłowe odżywienie. Zabieg jest odrobinę bolesny. Pacjent odczuwa ukłucia igłą. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po dwóch tygodniach. Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu. Poprawę napięcia, elastyczności, gęstości skóry, przebudowę włókien kolagenowych, wypełnienie drobnych zmarszczek uzyskujemy po wykonaniu trzech zabiegów w schemacie 0-1-6 miesięcy.

BOTOKS - LECZENIE BRUKSIZMU

Botoks to jeden z niewielu naprawdę skutecznych sposobów na zwalczania bruksizmu. Nocne zgrzytanie zębami oraz zaciskanie zębów w ciągu dnia można zlikwidować lub znacząco ograniczyć poprzez ostrzyknięcie botoksem wybranych partii twarzy. Botoks rozluźnia i relaksuje mięśnie oraz blokuje zakończenia nerwowe odpowiedzialne za ich nadmierną kurczliwość. Eliminuje podświadome zaciskanie szczęki i tarcie zębami o siebie. Zmniejsza ból stawów skroniowo-żuchwowych i dyskomfort w okolicy zębów. Zabieg botoksem, usuwając przyczynę bruksizmu, przywraca spokojny i głęboki sen, oraz zapobiega uszkadzaniu zębów. A dodatkowo – łagodzi rysy i odmładza twarz. Leczenie bruksizmu botoksem jest odpowiednie dla kobiet i mężczyzn.

Bruksizm czyli niekontrolowane zgrzytanie zębami podczas snu oraz zaciskanie szczęki jest problemem coraz większej liczby osób. Wśród przyczyn wymienia się: stres, nerwicę, wady zgryzu. Bruksizm to nie tylko zaburzenie snu i dyskomfort, gdy zaciskające się podczas snu zęby wywołują dźwięk przypominający stukot. Inne nieprzyjemne objawy bruksizmu to: ból żuchwy, mrowienie, silne bóle głowy. Bruksizm może prowadzić do pękania szkliwa, niefizjologicznego ścierania zębów, a długofalowo do zmian zwyrodnieniowych w stawach skroniowo‑żuchwowych czy zaostrzenia rysów twarzy. Bruksizm można wyleczyć!

WOLUMERIA

W jaki sposób szybko, bez chirurgicznej interwencji i na długie miesiące odmłodzić wygląd twarzy, szczególnie w okolicach policzków, oczu i skroni, czyli tam, gdzie działanie czasu bywa szczególnie widoczne? Doskonałą odpowiedzią jest zabieg wolumetrii, czyli precyzyjnej iniekcji kwasu hialuronowego w głębokie warstwy skóry, w bardzo precyzyjnie określonych obszarach. Dzięki wolumetrii wygląd twarzy poprawia się natychmiast dając widoczny efekt liftingu, a dodatkowo wstrzyknięty kwas stymuluje skórę do dalszej, samodzielnej odbudowy. Poza tym w rezultacie zabiegu skóra staje się nawilżona, odżywiona i świetlista.

Efektem zabiegu wolumetrii jest wyraźne odmłodzenie wyglądu twarzy. Podniesiona, wypełniona, sprężysta linia policzków, wyrównanie „worków” pod oczami i rozprostowanie bruzd nosowo wargowych. Przywrócenie objętości skórze w okolicach skroni i oczu, pomaga podnieść również linię brwi, co sprawia, że twarzy zostaje przywrócony młodszy, bardziej sprężysty owal. Efekty perfekcyjnie przeprowadzonej wolumetrii wyglądają naturalnie i pięknie utrzymując się w skórze od 12 do nawet 18 miesięcy.